دانلود فایل مقاله درباره ریزش اتمی

    —         —    

ارتباط با ما     —     لیست پایان‌نامه‌ها

... دانلود ...

بخشی از متن دانلود فایل مقاله درباره ریزش اتمی :

*دانلود فایل مقاله درباره ریزش اتمی*

از دوران قدیم, مردم به مرگ در اثر موج انفجار یک موشک اتمی فکر می‌کردند, اما خطرات دیگری نیز در این باره وجود دارد. یک بمب اتمی با انفجارش مطمئناً کسانی را که در نزدیکی آن قرار دارند از بین خواهد برد. مرگ و صدماتی جدی به سبب اثرات حرارتی بمب ایجاد می‌شود که می‌تواند سوختگیهای درجه سوم را شش تا هشت مایل دورتر و سوختگیهای درجه اول را برای کسانی که 10 تا 12 مایل دورتر از یک انفجار یک مگاتنی قرار دارند, ایجاد کند.

اما مرگ و میر بیشتری بوسیله تشعشعات حاصله از بمب اتمی و بیشتر بوسیله دو زمان بالای تشعشع حمل شده در مسیر باد, به صورت ریزش اتمی, حاصل می‌شود.

برای محافظت از خودتان در برابر تشعشع و ریزش اتمی شما به یک پناهگاه ریزش اتمی نیاز دارید.

و برای محافظت از خودتان در برابر موج انفجار بمب شما به یک پناهگاه ضد انفجار, نیاز دارید.

پناهگاههای ضد موج انفجار معمولاً از عمق بیشتری نسبت به پناهگاههای ریزش اتمی برخوردارند و دارای درها و دریچه‌های ضد انفجاری مقاوم و محکمی هستند و برای مقاومت در برابر فشارهای بیشتر طراحی شده‌اند. اگر شما در منطقه‌ای که می‌تواند به علت اهمیت استراتژیکش یک نقطه صفر (محل انفجار) باشد, یا نزدیک به چنین منطقه‌ای زندگی می‌کنید, در این صورت با داشتن یک پناهگاه ضد موج انفجار آسوده‌تر خواهید بود. هر چند که برای اکثر ما یک پناهگاه ریزش اتمی نیز مناسب

است.

حال باز هم به توصیف ریزش اتمی می‌پردازیم:

به تعبیر ساده, ریزش اتمی, گردو غبار اتمی است در هنگامی که یک انفجار اتمی گرد و غبار (رادیواکتیوی ایجاد شده بوسیله بمب) را مایلها در هوا پخش می‌کند.

گرد و غبارهای سنگین ریزش می‌کنند و در مسیر موج انفجار فرود می‌آیند و hot zone ها یا مناطقی را ایجاد می‌کنند که در آنها خطر تشعشع بیرونی, اثرات انفجار اتمی احساس می‌شود.

همچنان که گفته شد, مردمی که در این مناطق زندگی می‌کنند به پناهگاههایی در زیر زمین یا پناهگاههای ریزش اتمی برای اجتناب از مرگ یا بیماریهای جدی‌ای که از مصمومیت تابش برایشان ایجاد می‌شود. احتیاج دارند. بطوریکه در یک معاوضه هسته‌ای بین هند و پاکستان, ریزش اتمی در پاکستان, هند و مناطق از چنین اتفاق افتاد(کره, ژاپن و دیگر قسمتهای آسیای شرقی نیز از ریزش اتمی صدمه دیدند, البته صدمات آنها کمتر از مناطقی بود که مستقیماً‌ و بلافاصله در مسیر موج انفجار قرار داشتند.)

اگر یک معاوضه هسته‌ای در آسیای مرکزی, شبه جزیره کره یا هند بوجود بیاید, هیچ ریزش اتمی سنگینی به امریکا نخواهد رسید اما ذرات سبکتر بوسیله باد هزاران مایل دورتر حمل می‌شوند و ممکن است روزها یا حتی هفته‌ها بعد در سطح زمین جمع شوند.

لینک کمکی